5 kroków do posiadania pięknych paznokci

Dbanie o kondycję płytki jest niezwykle istotne szczególnie wtedy, gdy często nakładamy na nie lakier. W tym celu oprócz odpowiedniej suplementacji witamin oraz stosowania odżywek, warto zaprzyjaźnić się kilkoma zabiegami pielęgnacyjnymi. Jakimi?

Pielęgnacja paznokci – domowe sposoby Sprzymierzeńcem pięknych paznokci jest olejek rycynowy. Nie tylko poprawia on ich wygląd, ale także skóry wokół nich. Jeśli chcecie nawilżyć i lekko rozjaśnić kolor płytki, wówczas warto zastosować oliwę z oliwek w duecie z sokiem z cytryny. Oprócz tego nie bez znaczenia pozostaje odpowiednia dieta bogata w białko, żelazo, wapń, krzem oraz cynk. Słowem – powinna być ona pełnowartościowa oraz zbilansowana.

Pielęgnacja paznokci – 5 sposobów

1. Stosuj krem do rąk i wmasuj go również w palce. Powtarzaj ten zabieg każdego dnia.

2. Unikaj gorącego powietrza np. z suszarki do włosów. Jeśli nie masz wyjścia i musisz jej używać, zawsze po każdym suszeniu wsmaruj w paznokcie krem.

3. Zaprzyjaźnij się z pelengiem i porządnie wsmaruj go także w palce. Odwdzięczą Ci się one świeżym oraz zdrowym wyglądem.

4. Jeśli często używasz lakieru do paznokci, zrób sobie od niego co jakiś czas kilkudniową przerwę. Postaw wówczas na odżywkę.

5. Stosuj olejki do zmywania na noc. Skuteczność – gwarantowana. Na koniec warto wspomnieć o tym, że wszelkie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonywać regularnie. Niech staną się one dla nas nawykiem, a nie działaniem raz na jakiś czas. W przeciwnym wypadku ich efekt nie będzie współmierny z oczekiwanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *