5 sposobów na wzmocnienie paznokci

Twoje paznokcie są słabej kondycji po częstych manicure? Rozdwajają się lub łamią? Są sposoby na to, aby je wzmocnić. Receptą na to jest po pierwsze systematyczność, a po drugie cierpliwość. Sprawdź, co zrobić, aby skutecznie zregenerować płytkę.

Wzmocnienie paznokci – masaż ma znaczenie

Moc paznokcia ukryta jest tam, gdzie nigdy tego nie zobaczysz, a dokładniej – w macierzy. Jej stymulacja jest więc niezwykle istotna. Co musisz zrobić? Wystarczy, że poświęcisz jej kilka minut dziennie i wykonasz masaż okolic paznokci. Co ważne – musisz to robić regularnie oraz skrupulatnie. Dzięki temu wpłyniesz na ukrwienie płytki, a także jej odżywienie.

Wzmocnienie paznokci – zbawienna moc żelatyny

Kąpiel w żelatynie to świetne SPA dla Twoich paznokci. Co musisz zrobić?

Rozpuść jej łyżeczkę w szklance letniej wody, a następnie poczekaj 5 minut. Daj jej czas do napęcznienia. Potem zanurz w niej palce na około 15 minut. Tutaj też regularność ma znaczenie, bowiem zabieg ten należy powtarzać co 2 lub 3 dni. Efekt takich działań zauważysz już po miesiącu zabiegów.

Wzmocnienie paznokci – postaw na półokrągły kształt

Kształt paznokci zwykle dopasowuje się do dłoni, jednak w przypadku, gdy w grę wchodzi ich wzmocnienie i zapuszczenie sprawdza się tylko jeden kształt – półokrągły. To on chroni płytki przed pękaniem oraz zadzieraniem się.

Wzmocnienie paznokci – zaprzyjaźnij się z odżywkami do paznokci

Odżywki do paznokci spełniają bardzo istotną rolę – sprawiają, że paznokcie stają się mocniejsze. Z powodzeniem możesz zastąpić nimi bazę pod lakier. Efekt wow gwarantowany. I jeszcze jedno – tutaj też pamiętaj o regularności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *