Chcesz mieć piękne paznokcie? Zadbaj o skórę dłoni!

Zadbaj o skórę dłoniWiele kobiet popełnia ten sam błąd – koncentruje się na pielęgnacji paznokci, a jednocześnie zaniedbuje skórę dłoni. A przecież to, jak będą się prezentowały nasze paznokcie, jest w znacznej mierze uzależnione od kondycji skóry, która je otacza. W jaki sposób możemy zadbać o jej formę?

Dlaczego dłonie są tak ważne?

Odpowiednia pielęgnacja skóry dłoni może sprawić, że będziemy wyglądały pięknie i młodo, a nasze paznokcie nie tylko będą mogły się pochwalić pięknym otoczeniem, ale i same staną się mocniejsze. To skóra chroni przed czynnikami atmosferycznymi, to skóra chroni przed utratą wody. Im bardziej elastyczna skóra, tym lepiej dla naszego wyglądu oraz dla naszych paznokci. Jak o nią zadbać?

Skóra dłoni pod ochroną – co możemy dla niej zrobić?

Zadbane dłonie wymagają odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji, a tu wiele kobiet ma problemy. Jak pielęgnować dłonie? Co robić by skóra w pobliżu paznokci prezentowała się możliwie jak najlepiej? Podstawa to Kurs paznokci - jak zadbać o skórę dłoni?prawidłowe mycie rąk, które można połączyć z delikatnym masażem. Po dokładnym oczyszczeniu rąk warto nawilżyć skórę. Pomagają w tym odżywcze kremy i balsamy, w których znajduje się zestaw tak cennych dla zdrowej skóry witamin, jak witaminy A, E oraz C. Dla naszych dłoni cennym wsparciem będzie również kozie mleko, miód oraz gliceryna, których warto szukać w popularnych kosmetykach do pielęgnacji dłoni. Z kremu warto też korzystać przed wyjściem na dwór, szczególnie w okresie zimowym, gdy zimny wiatr i mróz stanowią dla naszej skóry największe zagrożenie. O ochronie skóry warto też pamiętać podczas wykonywania prac domowych, a w szczególności tych, w trakcie których nasze dłonie mają kontakt z wodą oraz z płynami. Tu pomocne będą rękawiczki, które uchronią nasze dłonie i paznokcie przez przesuszeniem.

By móc cieszyć się piękną skóra dłoni i mocnymi paznokciami, nie trzeba wiele. Wystarczy sięgać po odżywcze kremy oraz chronić skórę dłoni przed tymi czynnikami, które mogą stać się dla nich największym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *