Jak dbać o paznokcie?

Niezadbane paznokcie na pewno nie dodają uroku. Wręcz przeciwnie, mogą bardzo skutecznie odstraszać. W końcu widok przysłowiowej ”żałoby” za paznokciami nie należy do tych przyjemnych i pożądanych. Zatem pokaż mi swoje paznokcie a powiem ci jaką osobą jesteś…i to dosłownie! Paznokcie w dużej mierze odzwierciedlają stan naszego zdrowia. Problemy z przemianą materii, różnorakie schorzenia narządów wewnętrznych, niedobory witamin i makroelementów…to wszystko może zostać ukazane za pomocą płytki paznokciowej!

Jak powinniśmy dbać o nasze paznokcie?

Podstawa to oczywiście codzienna higiena i pielęgnacja. Do mycia rąk powinniśmy stosować emulsje i żele bez dodatku mydła, które tylko niepotrzebnie wysusza skórki wokół paznokci i ogólnie skórę rąk.
Na wygląd naszych paznokci diametralny wpływ ma nasza dieta. Powinniśmy spożywać produkty zawierające białko, wapń, cynk, potas, magnez a także witaminy z grupy B, H i F

Poprawnie wykonane manicure to również klucz do sukcesu. Coraz popularniejsze stają się wizyty u kosmetyczki, która wykona go fachowo, jednak sami również możemy się tym zająć. Na początek powinniśmy się zaopatrzyć w podstawowe przedmioty do pielęgnacji :

1. Pilniczek – najbardziej polecane są szklane lub papierowe.

2. Drewniane patyczki do usuwania skórek lub też całkiem popularne plastikowe kopytko posiadające gumową końcówkę.

3. Odżywka do paznokci – wzmocni nasze paznokcie, nada im zdrowy wygląd i połysk.

4. Oliwka do skórek – pozwoli natłuścić skórki i uniknąć ich przesuszenia, a w rezultacie dyskomfortu spowodowanego ich pękaniem.

To teraz jak wykonać prawidłowo manicure typowo pielęgnacyjny? To bardzo proste.

– Skracamy oraz piłujemy paznokcie do pożądanej długości i kształtu. Należy pamiętać o tym, by piłować paznokcie zawsze w jednym kierunku! Nie powinniśmy piłować ich po kąpieli, gdyż są wtedy za miękkie.

– Patyczkiem delikatnie odsuwamy skórki, możemy użyć specjalnie przeznaczonego do skórek preparatu lub pilniczka.

– Nakładamy odżywkę na paznokcie, a gdy wyschnie traktujemy skórki odżywką. Oczywiście poza odżywką możemy pomalować nasze paznokcie na wybrany przez nas kolor. Specjalnie przeznaczona do aplikowania ozdób sonda na pewno ożywi nasz codzienny manicure. Ponadto rynek kosmetyczny oferuje szeroką gamę różnorakich lakierów począwszy od tych zwykłych jednobarwnych, po pękające, luminescencyjne, chropowate i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *