Jak zrobić w domu manicure hybrydowy

Kobiety marzą by mieć piękne i zadbane paznokcie. W tym celu często korzystają z usług manicure. Dzięki lakierom hybrydowym nie musisz wychodzić z domu, by mieć piękne paznokcie przez wiele dni!

Manicure hybrydowy, a lakier do paznokci

Hybrydy, bo tak potocznie nazywany jest manicure hybrydowy, to lakiery do paznokci które należy utrwalać przy pomocy lampy UV lub LED. Lakiery te są trwałe – dobrze zrobione paznokcie wytrzymują do trzech tygodni, choć często zdarza się, że trzeciego tygodnia odrost jest już nieestetyczny.

Przeciętne lakiery do paznokci nie wytrzymują tyle czasu. Dodatkowym minusem jest czas schnięcia. ‚Zwykły’ lakier utwardza się stosunkowo długo. Wiele z nas kojarzy ten moment, kiedy siedząc z perfekcyjnymi paznokciami i czekając aż lakier wyschnie, nieopatrznie czegoś dotykamy.

Czego potrzebujemy do wykonania manicure hybrydowego?

Zanim zabierzemy się za kupowanie lakierów hybrydowych w szalonych kolorach, będziemy potrzebowały zestawu składającego się z:
– lampy LED lub lampy UV – ostatnio częściej spotyka się lampy LED ponieważ czas utwardzania lakieru jest krótszy, oraz mówi się, że lampy LED są bezpieczniejsze.
– blok polerski – do zmatowienia płytki paznokcia
– odtłuszczacz – płyn potrzebny do odtłuszczenia płytki paznokcia przed nałożeniem bazy, oraz po utwardzeniu warstwy top (jeśli masz top, który nie wytwarza warstwy dyspersyjnej, nie potrzebujesz odtłuszczać paznokci po nałożeniu topu)
-waciki bezpyłowe – do przecierania paznokci przed nałożeniem bazy i po nałożeniu top, zwykłe waciki mogą zostawić kłaczki na paznokciach (a tego nie chcemy)
– baza i top – baza, jak nazwa wskazuje jest nakładana jako pierwsza, top służy do wykończenia
– lakiery hybrydowe – sedno całego manicure

Manicure hybrydowy krok po kroku

1. Za pomocą bloczka polerskiego, postaraj się delikatnie zmatowić płytkę paznokcia. Nie trzyj za mocno. Nie masz piłować płytki, tylko ją zmatowić, by baza lepiej się trzymała.
2. Za pomocą odtłuszczacza i wacików bezpyłowych odtłuść dokładnie płytkę paznokcia.
3. Nałóż bazę i utwardź pod lampą.
4. Nałóż ulubiony kolor i utwardź pod lampą – nie przecieraj paznokci odtłuszczaczem, ponieważ zetrzesz warstwę dyspersyjną i kolejne warstwy nie będą miały się do czego kleić.
5. Nałóż warstwę topu, utwardź, a jeśli masz topu typu ‚no wipe’ lub ‚dry top’ to przetrzyj paznokcieć odtłuszczaczem.

I gotowe! Możesz się cieszyć pięknymi paznokciami przez wiele dni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *