Kim jest podolog?

Kim jest podolog?Podolog jest lekarzem specjalistą od zdrowia stóp. Zajmuje się on leczeniem schorzeń stóp. Może także zajmować się zabiegami kosmetycznymi przeznaczonymi dla stóp, których wykonania nie może podjąć się tradycyjna kosmetyczka. Przykładem takiego zabiegu jest usuwanie zrogowaciałego naskórka na stopach. Podolog dysponuje specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu nawet bardzo twardy naskórek da się usunąć. Podolog bardzo często bywa konsultantem medycznym podczas leczenia różnego rodzaju chorób. Bardzo często współpracuje on z chirurgami, diabetologami, internistami, fizjoterapeutami, masażystami, ortopedami, chirurgami naczyniowymi.

Jakie problemy mogą być powodem wizyty u podologa?

Podolog jest specjalistą, do którego można udać się z bardzo różnych powodów. Mogą nimi być:

• Leczenie stopy cukrzycowej,
• Wrastające paznokcie,
• Usuwanie odcisków,
• Pękanie skóry na piętach,
• Nadmiernie narastający i zbyt twardy naskórek na stopach,
• Porady dotyczące doboru obuwia.

Ponadto podolog może udzielić porad dotyczących codziennej pielęgnacji stóp. Jego porady mogą dotyczyć i wyboru środków pielęgnacyjnych, i doboru zabiegów, jakie dla zdrowia stóp są niezbędne, a które można przeprowadzać samodzielnie. Zwykle diagnozuje on problem, proponuje i przeprowadza leczenie. Może doradzić, jakie zabiegi wykonywać i jakich kosmetyków powinno się używać. Wbrew pozorom podologia jest dziedziną, z której porad może i powinna korzystać zdecydowana większość ludzi.

Mało która osoba może pochwalić się stopami bez żadnych problemów. Zdecydowana większość ludzi narzeka na twardy naskórek lub nadmierną potliwość stóp. Wielu ludzi boryka się z przerośniętymi, wrastającymi paznokciami. Wskutek chodzenia w niewygodnym obuwiu, wiele osób uskarża się na bolące odciski. Wszystkimi tymi problemami zajmuje się podologia. Zna ona rozwiązania, dzięki którym można utrzymać stopy w zdrowiu i dobrej kondycji przez lata. A zdrowe stopy są bardzo ważne, bo to one umożliwiają nam codzienne wypełnianie obowiązków. Chora stopa może skutecznie utrudnić życie. Dlatego warto o nie dbać – systematycznie i kompleksowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *