Manicure hybrydowy – mity i fakty

Każda kobieta lubi malować paznokcie, ale nie każda lubi czynność, która następuje po kilku dniach noszenia ulubionego koloru, a mianowicie zmywanie lakieru za pomocą nieprzyjemnie pachnącego zmywacza. Jest to czynność zajmująca czas, jak również wysuszająca okolice wokół paznokcia.

Alternatywą dla zwykłych lakierów jest manicure hybrydowy. Ma on tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Niestety minusów stosowania hybryd jest znacznie więcej niż plusów. Po pierwsze – koszty. Tak, to właśnie one zniechęcają do zakupu zestawu startowego, ponieważ zazwyczaj przewyższają one cenę kilkuset złotych. Z kolei robienie manicure u kosmetyczki, rocznie wcale nie wyniesie mniej, a trzeba dodać do tego dyskomfort w razie uszkodzenia paznokcia, gdyż same już w domu nie poprawimy niczego, nie mając odpowiedniego sprzętu. Chyba jednak najgorszym minusem stosowania lakierów hybrydowych jest fakt, iż po każdym ich nieumiejętnym zdejmowaniu, paznokcie stają się łamliwe, miękkie i bardzo nieestetyczne. Przy tak zniszczonej płytce nie wolno ponownie robić hybryd. Jednak piękny wygląd paznokci kusi, aby manicure hybrydowy wypróbować, choć ten jeden raz. Konsekwencje stosowania tej metody przychodzą po kilku tygodniach, czasem miesiącach, a nawet dopiero latach. Nie każda kobieta odczuwa to w jednakowym czasie, a jednak są one bardzo widoczne i prędzej czy później nadejdzie moment, w którym paznokcie, zamiast pokazywać, będziemy chować pod długimi rękawami. Trzeba wiedzieć, iż hybrydy z racji utwardzania promieniami UV są szkodliwe dla zdrowia, ponadto same lakiery nakłada się nie w jednej, a kilku warstwach. Paznokieć nie oddycha, pomimo że rośnie, nie ma to większego znaczenia, gdyż brak powietrza może skutkować nawet grzybicą, ponieważ wystarczy mikro pęcherzyk, naprawdę niewidoczny dla oka, a manicure hybrydowy nosimy zazwyczaj około 3 tygodni. Wówczas dostanie się pod lakier odrobina wody, której następstwem może stać się ciężka do wyleczenia grzybica paznokciowa.

Dzisiejsze metody upiększania paznokci trzeba przyznać, iż są bardzo profesjonalne pod względem estetycznym, jednak ich ciemniejszą stroną są skutki uboczne i zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *