Nie chcesz niszczyć paznokci? Postaw na półhybrydę

Manicure hybrydowy jest niezwykle popularnym sposobem na wydłużenie żywotności lakieru na płytce paznokcia. Jak ze wszystkim, należy jednak zachować w jego stosowaniu umiar, aby nie doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia. Jeśli jednak nie wyobrażacie sobie swoich dłoni bez lakieru, jest alternatywa ma hybrydę – półhybryda. Już tłumaczymy, o co w niej chodzi.

Półhybryda – co to takiego?

Ten rodzaj manicure jest dedykowany głównie osobom, których płytka paznokcia nie jest w najlepszej formie. Jest cienka, często się rozdwaja lub po prostu się łamie. Czym jest półhybryda? To nic innego jak połączenie lakierów do paznokci z tymi przeznaczonymi do manicure hybrydowego. Co istotne, w efekcie otrzymujemy taką samą trwałość, ale pozbawioną szkodliwych czynników wpływających na płytkę paznokcia. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że półhybryda jest prosta w wykonaniu i to nawet w domowych warunkach. Do tego będzie nam potrzebny lakier typu „top coat” oraz dobrej jakości lampa.

Półhybryda – jak ją przygotować?

Wystarczy, że najpierw nadasz paznokciom pożądany kształt, a następnie zajmiesz się pielęgnacją skórek. Następnie należy pomalować je odżywką, ale możesz też zastosować bazę do hybryd. Kolejny krok, to pomalowanie ich lakierem. Wystarczy jedna warstwa. Czekamy, aż wyschnie, żeby potem nanieść lakier hybrydowy. Na koniec należy utwardzić go lampą. Półhybryda jest już gotowa. Teraz możesz cieszyć się pięknymi paznokciami kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *