Paznokcie żelowe – jak o nie dbać?

Przedłużanie paznokci metodą żelową jest niezwykle popularnym sposobem na to, by wyglądały na mocne i zdrowe. Należy jednak o nie odpowiednio dbać, aby wyglądały pięknie przez długi czas. W jaki sposób?

Paznokcie żelowe, a prace domowe

Sprzątanie jest nieodłącznym elementem życia domowego, ale może odbić się czkawką dla kondycji żelowych paznokci i należy o tym pamiętać. Mowa zwłaszcza o zmywaniu naczyń, a także myciu okien. Tutaj kłania się więc w pas stosowanie rękawiczek ochronnych. Paznokcie te są bowiem niezwykle wrażliwe na działania środków czyszczących, a także długotrwałą wilgoć. Bez rękawiczek, szybko więc będziesz musiała się z nimi pożegnać.

Tipsy żelowe – ich pielęgnacja

Niech rytuałem stanie się wieczorne stosowanie kremu nawilżającego na skórę dłoni, z uwzględnieniem skórek i paznokci. Bezcenna może okazać się także oliwka. Jeśli malujesz paznokcie, koniecznie do zmywania lakieru używaj bezacetonowych środków. Wszystko dlatego, że aceton z łatwością rozpuszcza klej do tipsów.

Jeśli paznokcie będą już zbyt długie, nie działaj na własną rękę i koniecznie umów się do kosmetyczki. Samodzielne piłowanie płytki paznokcia może szybko doprowadzić do jego uszkodzenia. Podobnie działaj, jeśli tipsy po prostu już Ci się znudzą.

Kolejna ważna kwestia – nie używaj tipsów jako elementów, którymi będziesz chciała otworzyć jakąś rzecz, bądź coś zeskrobać. To nie skrobaczka. Na koniec pamiętaj – co 3-4 tygodnie zgłaszaj się do kosmetyczki na uzupełnienie żeli. Takie działanie ma za zadanie nie tylko utrzymanie ich w estetycznym tonie, ale także zapobieganie uszkodzenia naturalnych paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *