Pedicure, a manicure

5Paznokcie - manicure i pedicureWiększość mężczyzn posiadających kobiety zadaje sobie pytanie: „Co to takiego pedicure?”, albo „Manicure? Co to takiego?” No więc z czym to się je?

Manicure czy pedicure

Otóż odpowiedź jest jasna i klarowna. Manicure to zabieg naszych paznokci u dłoni, który stosują osoby pragnące mieć ładniejsze paznokcie. Zabieg nie polega tylko i wyłącznie na malowaniu paznokci, ale także na pielęgnowaniu płytki paznokcia i wyrównywaniu skórek. Po pierwsze należy odtłuścić paznokcie zmywaczem do paznokci. Następnie nałożyć cienką warstwę odżywki i poczekać aż całkowicie zaschnie. Następnie pomalować paznokcie cieniuteńką warstwą lakieru w wybranym kolorze. Należy bardzo uważać, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości lakieru, może to bowiem spowodować jego późniejsze odpryskiwanie lub powstawanie nieestetycznych pęcherzyków powietrza. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, nałożyć drugą, równie cienką i poczekać aż całkowicie zastygnie. Można wtedy nałożyć nabłyszczacz, który dodatkowo zabezpieczy paznokcie oraz lakier i nada im piękny połysk. Tak wypielęgnowane paznokcie będą cieszyć nasze oczy nawet do tygodnia.

Pedicure zaś jest to zabieg dokładnie taki sam tyle, że stosowany na paznokciach na naszych stopach.

Manicure dla mężczyzn?

Manicure, a pedicure - kurs paznokciPanuje stereotyp, że tylko kobiety wykonują tego typu czynności. Nic bardziej mylnego. Mnóstwo biznesmenów wyższego szczebla stosuje takie zabiegi z tego powodu, że operują oni rękoma na różnego rodzaju spotkaniach, a to właśnie dłonie mówią o naszej kulturze najwięcej. Znaczy to mniej więcej tyle, że jeśli ktoś ma brudne, poobgryzane paznokcie i skórki przy paznokciach to po prostu człowiek taki nie reprezentuje sobą najwyższej kultury.

Mam nadzieję, że choć trochę męskiej części publiczności pomogłem w rozwiązaniu zagadki wszech czasów i już nikt nie będzie miał żądnych niejasności na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *