Piękne paznokcie – o czym warto pamiętać?

Jak dbać o paznokcieMocne, zadbane paznokcie to wyjątkowa ozdoba każdej kobiety. Co zrobić, by osiągnąć taki efekt? Wbrew pozorom codzienna pielęgnacja paznokci nie musi być trudna, a przestrzeganie kilku prostych zasad może nas uchronić przed poważnymi problemami związanymi z ich wyglądem. O czym warto pamiętać?

Co warto wiedzieć o paznokciach?

Zanim zajmiemy się tak ważnym zagadnieniem, jakim jest odpowiednia pielęgnacja paznokci, poświęćmy trochę czasu na zapoznanie się z najważniejszymi informacjami na ich temat. By móc odpowiednio dbać o paznokcie, trzeba poznać ich budowę. Głównym budulcem jest tu włóknista i dość łamliwa substancja, znana jako kreatyna. By chronić paznokcie przed połamaniem, należy pamiętać nie tylko o odpowiedniej pielęgnacji, ale i diecie. Kreatyna lepiej sobie poradzi w chwili, gdy wspierać ją będzie dieta pełna cynku oraz witamin z grupy B. Często włączenie źródeł tych substancji wystarcza, by rozwiązać wiele problemów związanych ze stanem i wyglądem paznokci.

Jakie problemy z paznokciami pojawiają się najczęściej?

Piękne paznokcie - jak dbać o paznokcieJednym z najczęstszych problemów jest złuszczanie się paznokci oraz ich rozwarstwianie się. Problem ten związany jest zazwyczaj z licznymi pracami domowymi, w trakcie których nasze paznokcie narażone są na długi kontakt z detergentami. Innym problemem jest łamliwość paznokci. Tu główną przyczyną okazuje się zazwyczaj niewłaściwa dieta, w której witaminy z grupy B, witamina A oraz cynk pojawiają się zbyt rzadko. Nadużywanie lakieru do paznokci może prowadzić do problemów związanych z żółtą barwą paznokci, z kolei problemy ze skórkami często świadczą o niedostatecznej ilości witaminy C w diecie.

Co robić, by paznokcie mogły się pięknie prezentować?

Dieta oraz ochrona paznokci przed detergentami jest sprawą bardzo ważną. Ogromny wpływ na to, jak będą wyglądać nasze dłonie, ma też odpowiednia pielęgnacja. Warto pamiętać o tym, jak ważne jest systematyczne korzystanie z pilniczka oraz dokładne usuwanie lakieru. Warto też systematycznie korzystać z nawilżających kremów i balsamów do rąk oraz masować dłonie oraz palce. Taki zabieg poprawi krążenie krwi, a tym samym przyczyni się do wzmocnienia paznokci.

Piękne paznokcie nie muszą być tylko marzeniem. Dzięki zastosowaniu się do kilku prostych zasad, każda z nas będzie mogła się pochwalić pięknymi dłońmi oraz zadbanymi paznokciami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *