Regeneracja paznokci po hybrydzie – 3 sprawdzone sposoby

Manicure hybrydowy jest bardzo efektowny, ale równie mocno osłabia kondycję paznokci. Płytka może być narażona szczególnie podczas jego zdejmowania. Sprawdź kilka skutecznych sposobów na to, aby zregenerować ją po hybrydzie.

Hybryda, a regeneracja – masaż olejkiem rycynowym

Jeśli Twoja płytka jest osłabiona, wówczas z pomocą przyjdzie olejek rycynowy. To metoda stosowana od pokoleń i cały czas równie skuteczna. Olejek ten ma świetne właściwości tj. wpływ na regenerację płytki, jej odbudowę oraz walka z bakteriami. Jak go stosować? To proste! Wystarczy, że nałożycie go na wacik i wetrzecie na umytą i wysuszoną płytkę. Nic nie stoi także na przeszkodzie, abyście energicznie wmasowały go w skórę dłoni. Bardzo ważne jest to, aby ów zabieg powtarzać regularnie. Efekt widoczny jest już po kilku tygodniach.

Hybryda, a regeneracja – kąpiel w soli

Tutaj potrzebna Ci będzie sól morska lub np. różowa himalajska. Najważniejsze, żeby była ona bogata w mikroelementy. Weź miseczkę i wlej do niej letnią wodę. Następnie wsyp łyżeczkę soli. Potem zanurz w niej palce i pozostaw je na 20 minut. Potem wysusz dłonie i na koniec wmasuj w nie nawilżający krem. Taką metodę najlepiej stosować jest przez 10 dni, a po miesiącu – powtórzyć ją.

Hybryda, a regeneracja – duet ciepłej wody i oliwy

Podgrzej niewielką ilość oliwy, a następnie przelej ją do małej miseczki. Następnie dodaj do niej sok z cytryny. Mieszanka gotowa. Teraz możesz zanurzyć w niej palce i potrzymać je przez około 5 minut. Po wyjęciu ich wmasuj pozostałą ilość maseczki w dłonie. Potem wetrzyj w dłonie grubą warstwę kremu do rąk. Staraj się ich nie myć przez około godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *