Regenerujący manicure japoński – jak go wykonać?

Jeśli Twoje paznokcie są łamliwe i zniszczone, wówczas z pomocą może przyjść manicure japoński. To sprzymierzeniec regeneracji płytki, który nie jest trudny w wykonaniu. Sprawdź, na czym polega.

Manicure japoński – o co chodzi?

Japoński manicure to nic innego jak wcieranie bogatej w witaminy i minerały pasty w płytkę paznokcia. Mowa m.in. o witaminach A i E, krzemionce z Morza Martwego, a także pyłku pszczelim. Słowem – o naturalnych składnikach. Następnie należy nałożyć na nie warstwę pudru (ale nie tego, który przeznaczony jest do makijażu). Japonki stosują już tą metodę od niemal 400 lat i według nich sprawdza się ona znakomicie. Takie działanie ma na celu wpływ na kondycję paznokci, a tym samym, ich regenerację i wzmocnienie.

Japoński manicure krok po kroku

Pierwszy krok do wykonania manicure japońskiego, to zmatowienie płytki za pomocą pilniczka. Takie działanie ma na celu odsłonięcie kanalików, które prowadzą w jej głąb. Następnie należy wmasować w nią zieloną, odżywczą pastę. Aby ta się nie zmyła, nakłada się na nią specjalny puder, którego zadaniem jest również nabłyszczenie paznokcia. Polerka, którą wykonuje się ów zabieg powinna być wykonana z naturalnej, jeleniej skóry.

Bardzo ważne jest to, że efekt tego zabiegu jest widoczny niemal od razu. Płytka paznokcia błyszczy i jest bardzo gładka. Potem, przez kolejne 6-8 tygodni powinno się zapomnieć o nakładaniu na nią lakierów. Wszystko dlatego, że jest ona zbyt mocno natłuszczona. Istotne jest także to, że nie wystarczy wykonać owego manicure wyłącznie raz. Kolejne zabiegi należy powtórzyć jeszcze od 3 do 4 razy w odstępach trzech tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *