Właściwa odżywka do paznokci – czyli jaka?

Na rynku dostępne są różne rodzaje odżywek do paznokci. To, która będzie odpowiednia do Twoich zależy w dużej mierze od ich kondycji i aktualnego zapotrzebowania na pielęgnację tudzież regenerację płytki. Sprawdź, jakie są rodzaje odżywek.

Odżywki do paznokci – rodzaje

1. Odżywki wzmacniające. Tym kłaniają się w pas paznokcie łamliwe oraz kruche. Z racji tego, że odżywki te są wzbogacone o składniki, które wnikają w płytkę paznokcia, sprawiają, że staje się ona znacznie mniej podatna na łamanie oraz twardsza. Stosowanie tego typu preparatów zalecane jest każdego dnia, w tym, jako bazę pod lakier.

2. Odżywki regenerujące. To właśnie one odpowiadają za to, że płytka ma odrosnąć zdrowa z racji tego, że ich podstawę stanowią składniki nawilżające. Występują zwykle w postaci lakieru, który nadaje paznokciom pięknego połysku. Z powodzeniem można więc stosować je jako wykończenie manicure. Inną formą są oliwki. Te jednocześnie pielęgnują skórki.

3. Oliwki, maseczki oraz kremy. To trio bardzo dobrze wspomaga płytki wysuszone, a także zniszczone. Nie bez znaczenia pozostają również dla skórek. Warto stosować je jako kurację. W tym celu po nałożeniu, wmasować je dokładnie. Należy przy tym pamiętać o tym, aby nie stosować lakieru bezpośrednio po ich nałożeniu, bo skończy się to tak, że po prostu go nie rozprowadzimy.

Oprócz stosowania powyższych odżywek dla paznokci bardzo istotne są minerały i witaminy, których możemy dostarczyć im w zdrowej, zbilansowanej diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *