Zmywamy lakier hybrydowy w domu

Zmycie lakieru hybrydowego w domu nie jest takie trudne jak myślisz. Ba! Jest proste i to bez szkody dla płytki paznokcia. Podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku.

Lakier hybrydowy – jak go zmyć krok po kroku

1. Na początku musisz zmatowić płytkę. Użyj do tego pilnika lub polerki (ale uwaga – wyłącznie o wysokiej gradacji). Nie trzyj płytki za mocno. Twoim celem jest jedynie zmatowienie hybrydy.

2. Weź oliwkę i nałóż ją na skórę wokół paznokci oraz na skórki. Robisz to po to, aby zabezpieczyć palce przed szkodliwym działaniem acetonu, a dokładniej, przez ich wysuszeniem.

3. Nałóż na lakier kompres wykonany ze zmywacza. Najlepszym i najłatwiejszym rozwiązaniem będzie podzielenie na cztery części wacika do zmywania makijażu, nasączenie go acetonem, a potem pokrycie takim kompresem płytek. Kolejny krok, to okręcenie ich grubą folią aluminiową.

4. Jeśli lakier jest już rozmiękczony, to czas przystąpić do usunięcia go. Niektóre hybrydy zejdą z łatwością, do innych będziesz musiała zastosować drewniany patyczek.

5. Użyj polerki, aby usunąć pozostałości bazy oraz lakieru. Pamiętaj jednak o tym, aby ów zabieg wykonać delikatnie. Twoja płytka paznokcia jest już dostatecznie osłabiona.

6. Końcowy etap, to nałożenie odżywki, która przeznaczona jest do pielęgnacji paznokci po manicure hybrydowym. Na skórę palców nałóż natomiast olejek. Ta może nieco zbieleć, ale spokojnie, to normalne po działaniu zmywacza. Olejek sprawi, że odzyska swój naturalny kolor. Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *